Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

POWITANIE WIOSNY - Przedszkole Rychtal

POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

 

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”
      E. Budryk

Powitanie wiosny na stałe wpisuje się w kalendarz naszego przedszkola. W poniedziałek 22 marca  nasze przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. Dzień ten był inny -  niż wszystkie. Od rana w przedszkolu panowała podniosła atmosfera, gdyż wszyscy wiedzieliśmy, że po śniadaniu przybędzie Wiosenna Dama. Dzieci przystrojone w ozdobne – wiosenne opaski prezentowały się znakomicie i z wielką niecierpliwością oczekiwały 
na Gościa. Po śniadaniu do przedszkola przybyła Pani Wiosna,  odwiedziła kolejno wszystkie grupy i oznajmiła dzieciom, że od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie. Dzieci pochwaliły się wiosennym repertuarem – wierszami i piosenkami. Na pamiątkę spotkania Pani Wiosna obdarowała dzieci wiosennymi kwiatkami, które dzieci zabrały do domu z zamiarem posadzenia w ogródku lub na balkonie. 
Na zakończenie dzieci wybrały się  na pierwszy wiosenny spacer, aby przekazać mieszkańcom Rychtala wspaniałą wiadomość, że wiosna już przyszła.

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami.  Zazieleni łąki, drzewa i trawy,  pozwoli rozkwitnąć kwiatom i przyniesie w darze wiosenną pogodę, wspaniałe humory, radość w serduszkach oraz dużo pomysłów na wiosenne zabawy.

 

 

Wersja XML