Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty w 2021r w Szkole Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu

            W 2021 roku egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony od 25 do 27 maja (wtorek – czwartek). I tak we wtorek 25 maja przeprowadzony został egzamin z języka polskiego, który trwał 120 minut, w środę 26 maja odbył się egzamin z matematyki, trwający 100 minut, w trzecim dniu zmagań ósmoklasistów  27 maja br., uczniowie w czasie 90 minut odpowiadali na pytania z języka obcego nowożytnego. Do egzaminu ósmoklasisty, przeprowadzonego w reżimie sanitarnym,  w całej Polsce zostało zgłoszonych ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół, którzy rozwiązywali zadania w ponad 1 081 000 arkuszy.

            Również uczniowie z naszej szkoły dzielnie zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi. Tuż przed wejściem do pomieszczeń egzaminacyjnych wśród uczniów dostrzegalne było skupienie i pełna mobilizacja do podjęcia trudu związanego z odpowiedziami na pytania.  Po ciężkiej egzaminacyjnej pracy, uczniowie otrzymali ciepły posiłek, będący zachętą i wzmocnieniem do wytężonego wysiłku w kolejnych dniach.

            To pierwszy egzamin młodych ludzi, przed nimi kolejne. Jego celem jest nie tylko określenie poziomu wiedzy i wykształcenia zdobytego przez ucznia – egzamin ósmoklasisty zastępuje również egzamin wstępny do szkoły ponadpodstawowej. Wszystkim uczniom klas ósmych naszej szkoły, życzymy powodzenia i dobrych wyborów w kolejnych etapach kształcenia.

 

                                                                                             

                                                                                                          M. Oscenda – SP Rychtal

 

 

Wersja XML