Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

Wizyty policjantów w przedszkolu mają wartość nie tylko dydaktyczną, lecz także wychowawczą dot. funkcjonowania w społeczeństwie. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb mundurowych. Dzieci powinny wychowywać się w przekonaniu, iż policjant to  osoba która udzieli pomocy, wesprze w trudnej chwili, ktoś kogo każdy przedszkolak powinien darzyć zaufaniem. 

W minioną środę, tj. 16.06.2021 gościliśmy w naszym przedszkolu panów policjantów asp. sztab. Przemysława Jędrasiaka oraz st. sierż. Zdzisława Pośpiecha, którzy przeprowadzili pogadankę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, a w szczególności:

Przedstawione zostały zasady zachowania się w kontakcie z obcymi osobami, a także z nieznanymi zwierzętami. Dzieci dowiedziały się również jak istotne jest korzystanie w samochodzie z fotelika i zapinanie pasów podczas jazdy samochodem. Policjanci zwrócili uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz wyjaśnili też dzieciom na czym polega ich praca.  Największą jednak atrakcją był samochód policyjny zaparkowany na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. Przedszkolaki mogły też zobaczyć prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentowali policjanci, pałkę typu "Tonfa" oraz Odznakę Policjanta. Dzieci przymierzały także z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie!

 

 

Wersja XML