Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przebieg i wyniki wyborów samorządowych w Szkole Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu

Brak opisu obrazka

W dniach 29 i 30 września 2020 r., w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory na przewodniczącego szkoły.  W I turze powołana komisja wyborcza w składzie:  Szymon Machowski, Jakub Bizunowicz i pedagog pani Alina Bakalarz /w II turze pan Janusz Witak/ przeprowadziła wybory w sposób nieco inny niż zwykle, przechodząc bowiem w odpowiednich fartuchach, maseczkach i rękawiczkach z klasy do klasy.  Podyktowane to było warunkami bezpieczeństwa związanymi z pandemią koronawirusa. Zebrane do urny wyborczej głosy, wyrażały poparcie dla wybranego kandydata, których było aż sześciu. 

Komisja skrutacyjna w składzie: Martyna Maryniak, Jacek Liebner oraz Piotr Nasiadek zaraz po zakończeniu przeliczania głosów i podpisaniu protokołu wyborczego, ogłosiła wynik głosowania, oznajmiając, że żaden z kandydatów nie osiągnął 50% głosów + jeden głos. Zgodnie ze szkolnymi procedurami wyborczymi zaistniała konieczność rozpisania II tury wyborów, do której zakwalifikowali się: Aleksandra Marczak i Nataniel Świerczyński.

Zgodnie z protokołem wyborczym komisja skrutacyjna w składzie: Martyna Maryniak, Milena Gawrońska i Piotr Nasiadek dokonała przeliczenia głosów w II turze wyborów na przewodniczącego Szkoły Podstawowej w Rychtalu, podając ostateczne wyniki głosowania:

Aleksandra Marczak – 97 głosów

Nataniel Świerczyński – 45 głosów

Miło nam poinformować, że w demokratycznie przeprowadzonych wyborach, przewodniczącą szkoły została Aleksandra Marczak

Wersja XML