Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uroczystość zaprzysiężenia pocztu sztandarowego i pasowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu

Mimo panującej w Polsce pandemii, staramy się robić wszystko co tylko jest możliwe, aby nauka w naszej szkole przebiegała bezpiecznie i odbywała się w sposób tradycyjny. Dlatego przy zastosowaniu maksimum ostrożności, przystąpiliśmy do realizacji ważnych wydarzeń, które mają ścisły związek z samorządnością i tradycją szkoły.

Kilka dni temu na zebraniu Rady Samorządu Uczniowskiego /RSU/ wybrany został zarząd, w skład który weszli:

Aleksandra Marczak (VII „a”) – przewodnicząca,

Szymon Jasiński (VIII „b”) – z-ca przewodniczącej,

Amelia Świerczyńska (VIII „a”) – skarbnik,

Martyna Maryniak (VII „a”) – sekretarz,

członkowie – Bianka Wasiak (VII „b”) i Stanisław Ostrysz (VI „b”).

W poniedziałek 12 października 2020 oku. odbyła się w naszej szkole uroczystość zaprzysiężenia pocztu sztandarowego połączona z pasowaniem uczniów klas pierwszych. Obie uroczystości są ważnym momentem w życiu naszej szkoły, budują bowiem poczucie tożsamości i przynależności uczniów do jednej wspólnoty, powiązanej ze sobą celami dydaktycznymi, wychowawczymi i opiekuńczymi. Grupa młodzieży przejęła na swoje barki obowiązki wynikające z reprezentowania szkoły na ważnych uroczystościach, nosząc dumnie sztandar jako symbol więzi środowiska z patronem Ojcem Konradem Stolarkiem. Najmłodsi uczniowie odebrali pasowanie z rąk dyrektor szkoły pani Iwony Gogół. Powaga uroczystości na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i stworzy fundament do tworzeni dobrych relacji szkolnych. A jak było? Zobaczcie sami.

 

 

 

Wersja XML