Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rajd Rowerowy ,,3 Wielka Pętla Gminy Rychtal''

Po raz trzeci z rzędu dnia 02 października 2021 roku odbył się rajd rowerowy po Gminie Rychtal pod nazwą ,,3 Wielka Pętla Gminy Rychtal’’. Jak co roku towarzyszyło nam piękne słońce. Celem rajdu było odwiedzenie wszystkich miejscowości w naszej gminie. Trasa obejmowała różnorodne ukształtowanie terenu, co wymagało od uczestników rajdu większego zaangażowania. Rajd rozpoczął się przy Hali sportowej w Rychtalu rozgrzewką. Wszyscy zgromadzeni otrzymali kamizelki odblaskowe oraz wodę. Następnie podzielono się na grupy ze względów bezpieczeństwa, zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Uczestnicy eskortowani byli przez patrol policji z posterunku w Trzcinicy z siedzibą w Laskach oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Wielkim Buczku.

Pierwsza przerwa regeneracyjna odbyła się w Stogniewicach po pokonaniu ok. 17 km na przystani
„Herzberg” gdzie na uczestników czekała kawa, herbata oraz swojskie ciasto. Następnie rowerzyści wyruszali w kierunku Małego Buczku. Na trasie rajdu nie zabrakło również malowniczego rezerwatu przyrody „Studnica”. Kolejny postój miał miejsce w Zgorzelcu, gdzie odbyła się przerwa na posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rychtala. Panie z KGW przygotowały pyszne kanapki oraz sałatki, które cieszyły się dużym uznaniem wśród uczestników. Podczas przerwy rozlosowano atrakcyjne gadżety rowerowe. Organizatorzy wręczyli również każdemu z uczestników pamiątkową przypinkę oraz bidon. Dalsza trasa prowadziła przez Darnowiec, Remiszówkę, Ryniec i Drożki, gdzie uczestnicy rajdu poznali historię kościoła w Drożkach - perełki architektury drewnianej. Stamtąd wyruszono do miejscowości Zbyczyna na ostatni postój kończący trasę rajdu, gdzie odbyła się degustacja wina. Właściciel wytwórni win Nestor Kościański opowiadał o procesie produkcyjnym, zdradzając proces tworzenia tego trunku. W międzyczasie Strażacy OSP Rychtal przygotowali gillowane kiełbaski. Podczas postoju odbyła się pogadanka na temat programu priorytetowego „Czyste Powietrze” z zainteresowanymi wymianą pieca oraz termomodernizacją budynku.  

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w pomoc oraz organizację rajdu. W szczególności OSP Rychtal, OSP Wielki Buczek oraz Policji, dzięki nim mogliśmy bezpiecznie poruszać się po drogach. Za stronę gastronomiczną dziękujemy KWG w Rychtalu, które przygotowało kanapki oraz sałatki dla uczestników rajdu, KGW Sadogóra za zakup kiełbasek na grilla, KGW Stogniewice za przygotowanie kawy i herbaty. Panu Nestorowi Kościańskiemu wraz z rodzicami dziękujemy za udostępnienie posesji, na której zorganizowano zakończenie rajdu, za degustację wina oraz przemiłą atmosferę. Dziękujemy Marketowi „Pszczółka” w Rychtalu za ufundowanie gadżetów rowerowych. Ponadto dziękujemy  Adamowi Staszczykowi, Markowi Łazajowi oraz Dorocie Dirbach-Poprawa za sponsoring degustacji wina.

Dziękujemy Wszystkim przybyłym na tegoroczny rajd i zapraszamy na 4 Wielką Pętlę Gminy Rychtal za rok.

 

 

Wersja XML