Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

ZŁOTE GODY W GMINIE RYCHTAL

Dnia 19. listopada 2021 roku świętowaliśmy Złote Gody Par Małżeńskich zamieszkujących na terenie gminy Rychtal, które swój Jubileusz obchodziły w tym i ubiegłym roku.

Złote Gody, czyli 50-tą rocznicę ślubu w 2021 roku obchodziły następujące pary:

1. Aniela i Bogdan Czeszkowie

2. Felicja i Tadeusz Derkaczowie

3. Michalina i Marian Fidykowie

4. Anna i Zenon Kałusowie

5. Renata i Jan Maszlankowie

6. Barbara i Eugeniusz Tomaszewscy

Z uwagi na trwającą pandemię, w ubiegłym roku nie odbyła się tradycyjna uroczystość, a małżonkowie otrzymali wówczas medale za długoletnie pożycie małżeńskie z rąk Wójta Gminy Rychtal Adama Staszczyka w swoich domach. Było nam niezmiernie miło, że część ubiegłorocznych Jubilatów zaszczyciło nas swoją obecnością w tym roku. Byli to Pańswo:

1. Danuta i Alfons Klimańscy

2. Jadwiga i Jan Nolbertowie

3. Jadwiga Nolbert

4. Alina i Tadeusz Podgórscy

5. Czesława i Lech Stodolscy

 

Jubileusz  rozpoczął się mszą świętą  w  kościele parafialnym  w  Rychtalu o godz. 1100, którą w intencji Jubilatów odprawili: proboszcz parafii Rychtal – ksiądz kanonik Mariusz Białobłocki, proboszcz parafii Krzyżowniki - ksiądz kanonik Andrzej Milian oraz proboszcz parafii Nowa Wieś Książęca – ksiądz Daniel Wawrzyniak. Po mszy świętej Jubilaci i zaproszeni goście przeszli do lokalu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Uroczystość otwarła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rychtalu Agnieszka Sobczyk, która przywitała wszystkich Jubilatów, księży pracujących na terenie gminy Rychtal, Wójta Gminy Adama Staszczyka, Zastępcę Wójta i Sekretarza Gminy Katarzynę Kucharską, Skarbnika Gminy Krystynę Skibę-Liebner oraz Przewodniczącą Rady Gminy Aleksandrę Olejnik.

„Obchodzimy dzisiaj uroczysty Jubileusz Par Małżeńskich. Małżonkowie przeżyli ze sobą zgodnie 50 lat. Spędzić z kimś tyle lat to wyraz najszczerszej miłości. Trzeba takiej miłości, żeby pokonać wszelkie trudności razem, mimo różnych charakterów, różnicy zdań, pasji, marzeń i oczekiwań.

Jak powiedział św. Jan Paweł II : „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze w radości i smutku, bez względu na dobry, czy zły los”

Podczas trwania Waszego wspólnego życia świat poszedł mocno do przodu. Na Waszych   oczach   dokonało  się  wiele  przeobrażeń.

 Jesteście   żywą   historią, a swoją pracą i wysiłkiem daliście świadectwo, że można na dobre i na złe przeżyć ze sobą wiele lat.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowa okazja do świętowania. Wspólne pół wieku, to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego gmachu,   któremu   na   imię   RODZINA.   To  wspaniały  wzór  mądrego  życia i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim.

Jubilatom należą się za to słowa uznania oraz najserdeczniejsze życzenia, które ja jako Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego z całego serca Wam składam.

Niech Wam słońce zawsze świeci, a miłość i radość będą wskazówką szczęśliwej, wspólnej drogi do następnych Jubileuszy.”- mówiła Agnieszka Sobczyk.

Po tych słowach odbył się wspaniały występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu, przygotowany pod kierunkiem Pani Marleny Opac.

Następnie Wójt Gminy Rychtal w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył tegorocznym Jubilatom  medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Małżonkowie otrzymali też okolicznościowy upominek, kwiaty i dyplom z gratulacjami i życzeniami wszelkiej pomyślności i szczęścia na dalszą wspólną drogę życia.

Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do stołu na wspólny poczęstunek, gdzie nie zabrakło symbolicznego toastu i jubileuszowego tortu.

Link do zdjęć:

 https://drive.google.com/drive/folders/1CDlxqEwnPuQA3yog3Kzg3Ag5werrWFVi?usp=sharing

                                                                                                Opracowała

                                                                                           Agnieszka Sobczyk

 

Wersja XML