Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień witaminek w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu

Czwartek 29 października w naszym przedszkolu  upłynął pod znakiem kolorowych owoców, a przede wszystkim zawartych w nich witamin. Nasze przedszkolaki choć mają za sobą zaledwie kilka wiosenek,  doskonale znają już zasady  zdrowego żywienia. Wiedzą, że zamiast zajadać się chipsami i słodyczami - zdrowiej, czyli lepiej spożywać  warzywa i owoce. Dzień wcześniej dzieci przynosiły do przedszkola przeróżne owoce (bardzo dużo), które zostały dokładnie umyte. 

W czwartek w salach zrobiło się niezwykle kolorowo i radośnie, gdyż dzieci były ubrane w kolorach owoców: żółtych, zielonych, czerwonych i  pomarańczowych.

Wszystkie dzieci (odpowiednio w swoich grupach) brały udział w wielu „owocowych” zabawach. Rozpoznawały i nazywały owoce pod względem rodzaju, smaku i zapachu. 

W kolejnym etapie dokonały klasyfikacji tych owoców, przeliczały owoce, sprawdzały, których owoców jest mniej, których jest najwięcej. Następnie przyszedł czas na przygotowywanie „owocowych szaszłyków”.  Wszystkie dzieci z pomocą  nauczycielek i woźnych obierały owoce i pokrojone na kawałki nadziewały na patyczki, tworząc różnokolorowe szaszłyki witaminowe -  oczywiście według własnych upodobań, smaków i  pomysłów. Finałem tych działań było zjadanie własnych szaszłyków, które smakowały wyśmienicie.  Przez cały dzień dzieciom towarzyszyły  tematyczne zagadki, konkursy,  zabawy i piosenki. 

Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy prozdrowotnej, przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia, uświadomienie dzieciom potrzeby zjadania owoców  bogatych w witaminy oraz rozumienie higieny ich spożywania. Dzień ten upłynął w radosnej, miłej i zdrowej atmosferze.

„Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki”

 

 

Wersja XML